Wednesday, December 16, 2009

Scrooged


Scrooged (1988)

Rohkem siis jõuluteemasse fantaasia/komöödia film, mis mulle endale tundus lapsena vaadates veitsa "creepy". Igatahes tegemist ühe järjekorde filmiga, mis tehtud Charles Dickens-i jõululoo järgi. Kuna neid samalaadse sisuga filme ole palju palju, siis mainiks et "Scrooged" on üks parim nendest. Need kellele aga Dickensi stoori midagi ei ütle, siis ma üritan lühidalt sellest kirjutada. Kuigi usun, et kellegile see võõras ei tohiks tunduda.


Frank Cross (Bill Murray - "Ghostbusters", "Groundhog Day") on rikas ja isekas televisiooni kompanii direktor. Ühesõnaga tal on ka omad ülemused, aga põhiliselt on tema see, kes omab võimu selle televisooni firma ja seal töötavate inimeste üle. Olles väga isekas ja ülbe ei oma jõulud Frank-i jaoks mingit erilist mõtet ja rikkudes sellega teiste inimeste jõulutujusi ja lootusi. Päev enne jõule suudab Frank vallandada ühe oma töötajatest ja jõulupreemiad oma töötajatele ära jätta. Olles ise väga õnnelik leiab Frank end samapäeva õhtul oma töökabinetis istumas ja joomas. Peagi ilmub välja keegi Frank-i minevikust. Keegi kes ei tohiks elus olla. Seda ta ka pole, aga ta on tulnud tagasi oma hauast, et tuua Frankile teade. Teade nimelt seisneb selles, et Frank-i külastab selle öö jooksul kolm jõuluvaimu: Minevik, Olevik ja Tulevik. Frank järsku ärkab seal samas oma kabinetis ja arvab, et see kõik oli kõigest uni. Minnes kohtuma oma ülemusega õhtusöögile hakkab Frank hallukaid nägema ja peagi paneb sealt jooksu. Istudes taksosse ja peagi avastab, et selle juht on Mineviku vaim. Mineviku vaim näitab Frank-ile tema lapsepõlve. Sealt edasi kohtub Frank Oleviku vaimuga, kes on kahtlase kiiksuga ja näitab Frank-ile tema töötajate ja teiste "ohvrite" elu. Peale seda kohtab Frank lõpuks Tuleviku vaimu, kes näitab Frank-ile milline saab olema tema tulevik, kui ta on edasi selline nagu ta on olnud. Nimelt tulevik ei tõota tulla kuigi hea ja see ajab Frank-i hirmule. Kas on aga hilja, et muuta ennast ja kas Frank seda üldse tahab?


Dickens-i "Christmas Carol"-i ainetel on tehtud väga palju filme ja sarjade episoode, et stoori on end ammendanud juba mitu mitu korda. Siiski mainiks ära, et "Scrooged" on üks erand nendest. Kuna küll stoori on peamiselt sama, siis Bill Murray suudab selle teha poole nauditavamaks ja filmil endal on omad sellised lahedad 80date effektid. Eriti meeldib kuidas Tuleviku vaim tehtud on. Ta on lihtsalt niivõrd lahe. Muidugi tegemist ka ühe minu lapsepõlve nostalgilise filmiga, mis oma juba oma võlu. Siiski kokkuvõttes kõigile kellele 80date filmid ja fantaasia ja komöödia filmid meeldivad, siis see on teile. Ma ise pole küll kõigesuurem jõulufänn, aga ma olen suur nostalgitseja ja jõulufilmidest on see parim.

Lõppvaatus: 9/10
Jõuluskaalal: 10/10

Monday, December 14, 2009

Little Monsters


Little Monsters (1989)

Kuna jõulud on tulekul, siis otsustasin teha midagi filmidest, mis on sellised laste horrorid ja fantaasia filmid. Algul oli plaan teha top 10 jõulu õudukat, aga siis avastasin, et sel teemal olen näinud liialt vähe filme, et jääb vast järgmisse aastasse. Nii, et kuni selle kuu lõpuni arvustused filmidest nagu käesolev "Little Monsters".


Brian (Fred Savage - "The Wizard", "Austin Powers in Goldmember") on noor laps, kelle vanemad on kolinud koos tema väikese venna Eric-uga (Ben Savage - "Car Babes") uude majja, uues väikelinnas. Brian-il pole siin ei sõpru ega kedagi ja on suht pahane selle peale, et nad pidid ära kolima. Koolis satub ta ainult pahandustesse, kuid kohtab ka tüdrukut nimega Kiersten (Amber Barretto - "Americas Sweethearts"). Siiski tundub elu uues linnas täitsa jama. Ühel õhtul, aga teeb tema väikevend Eric talle ettepaneku veeta öö tema toas. Kuna Eric on kindel, et tema toas on kollid, aga Brian teda ei usu. Väikese summa eest on Brian nõus seda tegema, arvates et see on kõigest Eric-u ettekujutus. Öösel, aga avastab Brain, et Eric-u toas on tõesti toimumas imelikud asjad ja keegi elab tema voodi all. Järgmisel öösel seega seab Brian Eric-u tuppa lõksu, et koll kinni püüda või kesiganes tema voodi all elab. Terve maja magab ja väljas on kottpime ja peagi hakkab keegi voodi all krõbistama. Brian tõmbab ta peagi lõksu ja hüppab talle peale. Koheselt astub tuppa Brian-i isa (Daniel Stern - "Home Alone", "Leviathan") kuuldes kõike seda kära. Brian ütleb, et püüdis kinni kolli, aga avastab et ta istub kõigest hunniku riiete otsas. Isa loeb Brian-ile sõnad peale ja lahkub toast. Brian paneb tuled kustu ja vaatab segaselt ringi. Peagi aga riiete hunnik täitub ja nähtavale ilmub kahtlane koll, kes tuleb välja pole midagi nii hirmsat. Tema nimi on Maurice (Howie Mandel - "Gremlins"), kes ütleb et on koll, kelle tööks on öösiti ronida laste voodi alt välja ja hirmutada neid ja tuua neile kaela pahandust. Seda saab ta teha ainult öösiti, kuna valguse käes ta kaob ja muutub riieteks. Maurice kutsub Brian-i kaasa enda maailma ja väidab et tal on seal poole parem, kui siin ilmas. Brian läheb temaga kaasa ja peagi asub koos Maurice-iga tegema kollide tööd ja tänu sellele on koolis alati tuim, kuna ta öösiti üldse ei maga. Kõigel sellel lõbul tundub, aga oma hind kui Brian avastab, et ta hakkab kahanema ja muutuma. Tuleb välja, et Maruice jättis talle midagi ütlematta. Nimelt mida kauem seal kollide maailmas olla, siis mingi hetk muutud samasuguseks kolliks nagu nemadki. Brian seega üritab sinna enam mitte minna, kuid tal ei jää muud valikut, kuna tema väikevend Eric röövitakse ja ta peab minema kollide maailma, et teda päästa.


Üks väga lahe ja lõbus 80date fantaasia kogupere film. Sel on omad haiglased kohad, aga nu kuna tegemist lastefilmiga, siis pole imestada. Ütleks, et film on nagu "Basket Case" ja "Nightbreed", aga lastele. Kollide kostüümid ja effektid on täitsa lahedad 80date kohta. Nii et 80date fännidele ja fantaasia filmi huvilistele soovitan, kui pole juba lapsepõlves nähtud.

Lõppvaatus: 7,3/10

Wednesday, December 9, 2009

Book Of Blood


Book Of Blood (2008)

Clive Barker-i paari lühijutu järgi vändatud film kummitustest ja veristest asjadest. Kas aga antud film on sama masti nagu "Hellraiser", "Nightbreed", "Candyman" ja teised maestro Barker-i ainetel vändatud teosed? Eks selle üritame sellele vastuse leida.


Film hakkab pihta, kuidas üks väga ära räsitud noormees väikeses kohvikus einestab. Teda jälitab keegi kütt, kes on palgatud noormehelt midagi väärtuslikku ära võtta. Kütt pakkub noormehele küüti ja peagi ärkab räsitud noormees seotud laua külge. Härra kütt annab talle teada, et ta on palgatud tema naha ära kiskuda ja seda veel ühes tükis. Uurides tema keha lähemalt saab kütt aru, et on tegemist Vere Raamatuga ja teeb noormehele ettepaneku. Kui ta loeb talle enda Vere Raamatu ette, siis ta lubab et tapab ta kiirelt ja noormees ei pea üldse valu taluma. Seega hakkab noormees jutustama.
Mary (Sophie Ward - "Waxwork II") on ülikooli õppejõud, kes peab loenguid paranormaalsetest juhtumitest. Ta korraldab koos oma kolleegiga ühes müstilises majas uuringu. Majas kus olevat väga kurjad kummitused. Vähemalt nii on näidanud maja ajalugu, kus kaks inimest on suht brutaalselt oma lõpu leidnud. Tema klaasis on ka üks noormees nimega Simon (Jonas Armstrong - "Losing Gemma"), kellel näivad olevat ettenägemis võimed ja seega ta on väga sobilik osalema Mary projektis. Nimelt Simon-i abiga loodab Mary maja vaimud välja kutsuda. Ei lähegi kaua, kui hakkavad juhtuma kahtlased asjad. Seintele ilmuvad müstilised kritseldused ja Simon saab nähtamatute jõudude kääst igasugu veriseid haavu. Mary hakkab peagi kogema oma enda ettenägemis võimeid, mis tal olid juba lapsest peale, aga olid vaikuses olnud. Iga õhtuga lähevad kummituslikud juhtumid järjest võimsamaks, aga kas mis täpselt toimub ja palju sellest üldse kummitustega pistmist on?


Polegi kõige hullem film. Tõsi, et ta pole mingi "Hellraiser" ega midagi laadselt meeldejäävat, aga siiski pole ka kõige hullem. Ta on omamoodi selline klassikalisem vaikselt arenev õudukas, mis tekitab korralikult õudu. Samas tahest tahtmata hakkan ma peas võrdlema Clive Barker-i teiste filmi adaptsioonidega ja neile ta jääb küll alla. Üritades sellest aga mööda vaadata ütleksin, et igale kellele klassikalised kummitusfilmid meeldivad, siis soovitan soojalt.

Lõppvaatus: 6,7/10

Tuesday, December 8, 2009

Captivity


Captivity (2007)

Peale seda, kui ilmus välja film "Saw" ja saavutas oma populaarsuse, hakkasid välja tulema paljud selle kloonid. Kuigi ega "Saw" ise on ka üks kloon, kuna seda tüüpi filme on juba päris ammu tehtud ja ka ennem "Se7en"-it isegi. "Captivity" on jällegi üks seda sorti film, aga kas ta on kõigest tavaline mõtetu kloon või suudab ta teistest omaette seista?


Jennifer (Elisha Cuthbert - "Girl Next Door", "24") on tuntud meediamodell, kes ärkab ühel päeval kahtlases suletud ruumis. Tema röövija ei lausu, aga sõnagi miks ta seal on ja mida ta temast tahab. Peagi annab tema röövija vihje panna selga teatud riided. Jennifer aga keeldub ja ruum läheb erevalgeks ja kahtlased hääled sosistavad ja pinisevad. Varsti aga tuled lähevad kustu ja Jennifer leiab maast küüneviili. Selle abil üritab ta ventilatsiooni kaudu põgeneda. See tal aga ebaõnnestub ja ärkab peagi tagasi oma suletud ruumist. Pimedas olles on märgata kahtlast valgust läbi seina. Tuleb välja, et sein on kõigest ülevärvitud tugev klaas ja teiselpool on teine vang nagu Jennifer-gi. Mees teisel pool seina on Gary (Daniel Gillies - "Spider Man 2"), kes ka samuti ei oska öelda kuidas ta sinna sattus. Koos nad üritavad leida väljapääsu sealt kahtlasest kohast. Kuid tuleb välja, et nende röövija teab nendest kõike ja oskab kõiki nende liigutusi ette ennustada. Kas väljapääs on võimatu ja kes on üldse see müstiline mees, kes neid vangis hoiab?


Ütleme nii, et inimestele kellele meeldisid "Saw" filmid, siis peaks ka see meeldima. Kuna ta polegi nii mõtetu, kui alguses tundub. Tõsi, et ta pole midagi erilist, kuna seda tüüpi filmide stooridega ei anna palju teha. Siiski on tal mõnusad põnevad kohad ja korralik "twist" lõpp. Isegi suudab üllatada osades kohtades. Nii et kel kõik "Saw" filmid ja muud seda tüüpi värgid nähtud ja see on nägemata, siis kindlasti vaadake ära.

Lõppvaatus: 6/10

Monday, December 7, 2009

Babylon A.D.


Babylon A.D. (2008)

Ulmefilm, mis jäänud tahaplaanile, aga ka hea põhjusega. Kuna tegemist ühe tavalise actionfilmiga, millel eriti palju pakkuda pole. Siiski eks see kõik jää vaataja otsustada ja eks vaatame millest film ise täpsemalt räägib.


Kuskil kaugel tulevikus, kus globaalne soojenemine on oma töö teinud. Toorop (Vin Diesel - "xXx", "Pitch Black") on ameerika päritolu palgasõdur, kes elab venemaal. Seal saab ta omale õige suure tööotsa smugeldada müstiline tüdruk Aurora (Mélanie Thierry - "Pu-239") koos tema saatajaga New York-i. Toorop on nimelt USA-s tagaotsitav ja terroristide nimekirjas. Seega see ei saa olema väga kerge. Siiski näib see mitte nii raske ja nad on peagi kohal. Kohal olles avastab Toorop, et Aurora on laboris "tehtud" inimene müstiliste võimetega, kes on veel müstilisel kombel rase, kuna tüdruk on süütu. Leides, et tema tööandjad tahavad teda eesmärkidel, et teenida palju raha ja võimu, otsustab Toorop nende vastu hakata. Üritades Aurora ja tema päästjaga põgeneda pole, aga pooltki nii lihtne.


Nagu juba aru saada võis pole tegemist kõige õnnestunud filmiga. Stoori on veitsa igav ja palju seletamata asju. Isegi lõpp tundub veits kahtlane ja igav. Siiski kui võtta teda tüüpilise ja puise actionfilmiga, siis ta võib ühekordsel vaatamisel natu meelt lahutada. Kuid ütleks, et on palju teisi ja paremaid filme, millega see aeg sisustada.

Lõppvaatus: 3/10

Sunday, December 6, 2009

Law Abiding Citizen


Law Abiding Citizen (2009)

Vahelduseks jälle uuematest filmidest midagi, kuna olen neid viimasel ajal palju vaadanud. Üheks neist on "Law Abiding Citizen", mis minu üllatuseks oli täitsa hea film. Siiski on sel omad vead, mis parandades oleks filmi väga heaks teinud. See aga selleks ja eks asume filmi enda juurde.


Clyde (Gerard Butler - "Gamer", "300") on tavaline ja korralik igapäeva kodanik, kes naudib koos oma naise ja tütrega rahulikku õhtut kodus. Õigepea kõlab ukselkell ja sellele vastu minnes ründavad Clyde-i kaks röövlit. Sidudes Clyde-i kinni hakkab üks neist tema naist pussitama ja peagi läheb teeb sama tema tütrele. Clyde on ainukene, kes ellu jääb ja jääb ootama kohtuprotsessi, kus neile kahele röövlile kohtuotsus langetatakse. Kuna piisavate tõendite puudumisel saab ainult üks neist röövlitest surmaotsuse ja see, kes tegelikult Clyde-i naise ja tütre mõrvas saab ainult 5 aastat. Advokaat Nick (Jaime Foxx - "Collateral") seletab Clyde-ile, et see on parim otsus, mis nad teha said, et vastasel juhul oleks võinud mõlemad mehed vabaks saada. Kümme aastat hiljem - Nick läheb esimese röövli hukkamisele. Hukkamine, mis pidi olema valutu läheb midagi väga valesti ja mees sureb suurtes piinades. Arvatakse, et selle põhjustas tema endine partner, kes ta ülesse andis. Teda otsides avastavad nad, aga tema ühes maha jäetud laos tükkiteks saetuna. Tuleb välja, et mõlema mehe surmas vastutav on Clyde, kes koheselt vahi alla võetakse. Näidates mitte mingit kahetsust selle juures räägib Clyde Nick-ile, et ta kavatseb hukata kõik, kes selle kohtuprotsessiga seotud olid. Nick arvab, et Clyde niisama bluffib, kuna ta on neil juba vahi all. Peagi aga hakkavad inimesed surema ja keegi ei tea kuidas Clyde seda teeb. Kas tal on keegi, kes teda aitab ja kui palju neid on? Tundub, et kellelgi pole pääsu.


Mulle ideeliselt film väga meeldis ja see film on ka väga hea näide, kuidas filmi lõpp suudab mõjutada kogu elamust. Nimelt ma üritan midagi mitte ette ära spolida, aga kellel huvi filmi vaadata, siis ennem vast igaks juhuks ärge edasi lugege. Igatahes loodan, et filmil on mingi lahedam alternatiiv lõpp, sest see lõpp mis neil oli, oli väga odav ja suht lame. Selline tüüpiline ameerikalik häppy endinguga lõpp. Oleks olnud mingi laadne lõpp nagu Saw filmidel, siis oleks see film väga hea. Tänu sellele automaatselt 2 punkti langeb, kui mitte isegi 3. Siiski halb ta polnud kokkuvõttes ja häppy lõppudega inimestele peaks meeldima.

Lõppvaatus: 6/10